A Fintech Világa mai adásában Suppan Márton és Érczfalvi András a Peak üzleti elemzőjével, Bátorfi Botonddal beszélgetnek a Big Tech cégek belépéséről a pénzügyi szolgáltatások területére. A nagy technológiai cégek évek óta tudatosan haladnak a pénzügyi szektor irányába, a téma azonban egyre relevánsabb.
Az adás első felében szó eszik a négy legnagyobb technológiai cég, név szerint a Google, az Amazon, az Apple, valamint a Facebook pénzügyi törekvéseiről, valamint az általuk eddig bevezetett termékekről és szolgáltatásokról is. Megfigyelhető, hogy míg az Amazon például több fronton is sikeres erőfeszítéseket tesz, addig a Facebook esetében egy sokkal több akadállyal tarkított, bizonytalan jövőjű törekvésről beszélhetünk.
Az adás második felében szó esik arról, hogyan érintheti majd a hagyományos bankokat, valamint a fintecheket a Big Techek berobbanása a pénzügyi szolgáltatói szektorba. Végül a résztvevők megvitatják, milyen érvek és ellenérvek kerülhetnek mérlegelésre a fogyasztókban az életük egyre több területére betörő technológiai óriásokkal kapcsolatban.
A Fintech Világa február 15-ei adásában Érczfalvi András Suppan Mártonnal és László Somával beszélgetett a 2019-es zsebpénzkártya programról.
Londonban járni önmagában is inspiráló élmény, de amikor az ember Európa legnagyobb oktatástechnológiai expóján, a BETT (British Educational Technology Show) Londonon vesz részt, akkor...
A Fintech Világa mai adásában Érczfalvi András beszélget Suppan Mártonnal és László Somával az Openbank-nevű fintech startupról, ami a spanyol Santander Bank márkája. A...