A Fintech Világa mai adásában Suppan Márton és Érczfalvi András vendége Kalocsai Kornél a Blockchain Magyarország Egyesület elnöke. Az elmúlt időszakban ismét egyre jobban nőtt az érdeklődés a blockchain technológia iránt. Az adás elején a technológia előzményeiről, alakulásáról hallhatunk, valamint arról, hogyan hatott a pandémiás időszak erre a technológiára és milyen felhasználhatósága van a koronavírus kapcsán. Szó esik a technológia biztonságosságából adódó veszélyeiről és arról, hogy milyen garancia van arra, hogy ez a technológia valóban nem lesz feltörhető.
Az adás második részében a szakértők a blockchain mindennapi használhatóságára hoznak példát, többek között ilyen az oltási igazolás és a termék nyomonkövetés. Valamint hallhatunk a szabályozás magyarországi hiányosságairól és létrehozásának fontosságáról, és megismerkedhetünk a nemzetközi jó példákkal is. Végezetül a tokenizáció és a tokenek működésébe kapunk betekintést egyszerű példákon keresztül.
A Fintech Világa május 24-i adásában Érczfalvi András Suppan Mártonnal és Kaliszky Péterrel beszélgetett a téma pedig Magyarország Open API térképe volt.
A Fintech Világa utolsó júliusi adásába Suppan Márton és Érczfalvi András rövid hírekkel érkeznek. A beszélgetésben hallhatunk a szlovák fintech tanácsadó cég (Booster Labs)...
A Fintech Világa legutóbbi adásában szó volt utcazenészekről, jött Norman, a pszichopata mesterséges intelligencia és Suppan Márton digitális banki körképet hozott magával.