A stablecoinok világában, ahol a kriptotél viharai közepette ezek a stabil árfolyamú kriptovaluták egyre fontosabb szerepet töltenek be. A TrendFM-en hallható Fintech Világa legújabb adásában Érczfalvi András műsorvezető Qayum Dánielt és Siklós Bencét, a Peak tanácsadóit látja vendégül.
Mi is a stablecoin? Egy digitális eszköz, amelynek értéke valós fedezethez – fiat pénzhez, aranyhoz vagy egyéb eszközökhöz – kötött, így megőrizve stabilitását egy ingadozó piacon.
A stablecoin piac 2024-ben új csúcsokat ért el, 168 milliárd dolláros kapitalizációval. A Tether (USDT) és a USD Coin (USDC) dominanciája vitathatatlan, de a piacon tapasztalható átláthatósági kihívások és botrányok, mint a Tether tartalékai körüli ellentmondások és a TerraUSD (UST) összeomlása, komoly kérdéseket vetnek fel a befektetők számára.
Európában az úttörő MiCA szabályozás új szintre emeli viszont a stablecoinok piacát is. A MiCA szigorú előírásokkal biztosítja a kibocsátók átláthatóságát és tartalékainak fedezettségét. A stablecoinok esetében egyértelműek a szabályozás előnyei. A kevésbé szabályozott kriptovaluták, mint például a “memecoinok” és “shitcoinok” esetében viszont kérdéses, hogy milyen hatást fog elérni.
Mire jók egyébként a stablecoinok? Bemutatunk néhány izgalmas use case-t is: a hatékony fizetésektől a programozható pénzen át a hagyományos és kriptovaluták közötti kapcsolódási pontokig. Szó lesz többek között a PayPalUSD, a JPM Coin és a KBC által bevezetett Kate Coin sikereiről. A teljes adás az alábbi Spotify linken visszahallgatható.
Az idei év, utolsó novemberi Fintech Világa ráidóműsorban Érczfalvi András a Peak alapítójával, Suppan Mártonnal beszélget a fintech piac érettségéről. Több konkrét akvizíciós példát...
A tőzsdei fintech vállalatok jó időszakot zártak, a magánkézben lévő cégek azonban nehéz helyzetben találták magukat. Az előző 12 hónapban több fintech óriás cégértéke...
A fintecheket sokáig elősorban a hagyományos bankok kihívóinak tekintették. Mára már látszik, hogy nem csak a piaci verseny nyomásával, hanem együttműködésekkel is ösztönzhetik az...